מנכ"ל ההסתדרות

מנכ"ל ההסתדרות ממונה על כל אגפי הארגון המנהלים את ענייני המוסד ונכסיו ומופקד, בין היתר, על הניהול והתפעול השוטף של בית הוועד הפועל, בית מושבה של הנהגת ההסתדרות.

מכוח תפקידו כמנהל הכללי, הלה משמש גם כנציב כוח האדם בארגון ואחראי, בין היתר, על נהלי העבודה, תקינת כוח אדם ומינויים, וקידומי הדרגות של עובדי ההסתדרות. זאת ועוד, המנכ"ל ממונה גם על התוויית מדיניות הארגון בנושאי הרווחה ומפקח על עריכת ההסכמים הקיבוציים מטעם הנהלת ההסתדרות מול ועדי העובדים בארגון. 

כמו כן, תחת סמכותו של המנכ"ל נמצאות היחידות הבאות: אגף המינהל שאחראי על תחומי הלוגיסטיקה והבינוי, מרשם החברים הגבייה והשירות, אגף מחשוב ומערכות מידע, משאבי אנוש, ביטחון ומיזמי תרבות ופנאי של עובדי ההסתדרות, בהם: הלהקה הייצוגית של הארגון וקבוצות הספורט מהליגה למקומות עבודה. כמו כן, המנכ"ל מכהן כיו"ר ועדת הרכש של ההסתדרות ומנהל את הליכי המכרזים וההתקשרויות של הארגון עם ספקיו.

 

מנכ"ל ההסתדרות - עו"ד יעקב טריפטו

מספטמבר 2014, מנכ"ל ההסתדרות הוא יעקב טריפטו. טריפטו, בעל ניסיון עשיר בעשייה ציבורית וחברתית, הצטרף לארגון בשנת 2008 ושימש תחילה כיועץ המשפטי של אגף הנכסים בחברת העובדים של ההסתדרות. מאוחר יותר מילא תפקידים בכירים במערכת, בהם: ראש המטה של יו"ר ההסתדרות ומזכיר הנהגת הארגון. טריפטו, נשוי ואב לשניים, רב סרן במילואים וחבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 1998. לטריפטו תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת ברונל בלונדון ותואר שני במשפט מסחרי ונדל"ן מאוניברסיטת בר-אילן. בעברו כיהן בהתנדבות כדיין בבית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין במחוז הדרום.

יעקב טריפטו, מנכ"ל ההסתדרותיעקב טריפטו, מנכ"ל ההסתדרות