מאמרי דעה

"הבטן המלאה הביאה אותנו להתאגד"

טור אישי מאת לירון ששון תבור, חברת ועד הפעולה בשולץ

"כשהבנתי שלקחו ממני את הזכות לקבל החלטות בתור מנהלת הבנתי שיש פה משהו שמתפספס, משהו שאם לא נעצור אותו הוא יחמיר ושעכשיו זה הזמן שלי להרים את הכפפה ולעשות שינוי, שינוי שיעזור לחברה לשמור על האנשים המצוינים שבה, בעזרת הדאגה לרווחתם".

לקריאת הטור המלא של לירון בבלוג "מובילות לשינוי" של ההסתדרות בפורטל "סלונה", הקישו כאן 

 

לירון ששוןלירון ששון

"זו ההזדמנות שלי להביא לשינוי"

טור אישי מאת נטלי ביאנקו, יו"ר ועד העובדים בחברת רותם תעשיות

"האם ייתכן שעובדים צעירים ומבוגרים מסתכנים בכך שבמקום העבודה שלהם, בו הם נותנים את כל כולם לעשייה משמעותית, ימשיכו בתנאים שלא מאפשרים להם עתיד תעסוקתי, אופק קידומי וכלכלי?...לא אשכח את אותו הבוקר. תוך שעתיים מהרגע שהתחלנו להחתים את עובדי החברה, 50% מהעובדים כבר חתמו והוועד הוקם כמתוכנן. מספר ימים מועט לאחר מכן כבר 90% מעובדי החברה היו חתומים".

לקריאת הטור המלא של נטלי בבלוג "מובילות לשינוי" של ההסתדרות בפורטל "סלונה", הקישו כאן 

 

נטלי ביאנקונטלי ביאנקו

"אל תפסיקו להאמין"

טור אישי מאת ענת גוטמן מרום, עו”ד בלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות ויועצת לאגף להתאגדות עובדים

"אני רואה אותם בתחילת הדרך, מהוססים וחסרי ביטחון, לא בטוחים מה מותר, מה אסור, מה לגיטימי, איפה הגבול ואיך, לעזאזל, אותו ממונה שעד אתמול היה החבר הכי טוב שלהם להפסקת הקפה והסיגריה בעבודה, פתאום מחמיץ להם פנים במקרה הטוב ובמקרה הרע – פשוט מתנכל להם. ואז, כשבאים הקשיים והמערכת המשפטית מתחילה לעבוד, מתגלה האופי האמיתי של האנשים, לטוב ולרע. הם מגלים על עצמם יכולות ועוצמות נפשיות שאפילו לא חשבו שיש בהם. הם הופכים למנהיגים מקומיים..."

לקריאת הטור המלא של ענת בבלוג "מובילות לשינוי" של ההסתדרות בפורטל "סלונה", הקישו כאן

 

ענת גוטמן מרוםענת גוטמן מרום

"חלקת האלוהים הקטנה שלי"

טור אישי מאת הדר סילוקי, איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק. 

"אני פוגשת נציגי עובדים במקומות העבודה ומלווה אותם בתחנות השונות בחיי ועדי העובדים, ואלו כוללות לא מעט רגעי משבר לצד לא מעט רגעים שמחים. אני לא שוכחת את הפעם הראשונה בה חתמנו על הסכם קיבוצי ראשון בעולם ההיי-טק. זו הייתה עדות נוספת שגם בענף ההיי-טק מבינים את היתרונות ביחסי עבודה קיבוציים. נוכחנו לראות שהאיגוד שהקמנו נמצא בתנופה ואנחנו מביאים את הבשורה. אני גאה לקחת חלק בכך, ובכל יום שעובר אני מבינה שזוהי רק תחילת הדרך וישנה עוד הרבה עבודה לבצע..."

לקריאת הטור המלא של הדר בבלוג "מובילות לשינוי" של ההסתדרות בפורטל "סלונה", הקישו כאן 

 

הדר סילוקיהדר סילוקי

"כשאת מחליטה שלא עוד"

טור אישי מאת מיכל סרברניק, מרכזת ומלווה התאגדויות באגף להתאגדות עובדים בהסתדרות

"היום ניגש אלי אחד העובדים הפעילים בוועד “קומברס”, אחרי שעות רבות של כיתות רגליים ברחבי החברה, בשיחות אישיות מעובד לעובדת: “את יודעת, השיחות והמפגשים האלה מוציאים ממני דברים שלא חשבתי שעוד קיימים בי”. חייכתי אליו ואמרתי שזו רק ההתחלה. תהליך של התאגדות דורש לאורך כל הדרך וחושף בעובדים המובילים אותו כוחות נפש ותכונות מופלאות. הרגעים האלה מבטאים את התמצית ששווה בשבילי הכל. המפגש האנושי, החריגה מעצמותו של האדם, היציאה מהתבנית הידועה מראש. גם בעצמך, וגם במציאות הכלכלית כפי שהכרת עד כה..."

לקריאת הטור המלא של מיכל בבלוג "מובילות לשינוי" של ההסתדרות בפורטל "סלונה", הקישו כאן

 

מיכל סרברניקמיכל סרברניק

"תגידי תודה שיש לך עבודה ותשתקי"

טור אישי מאת אודליה מעודה היא רכזת האגף החרדי בהסתדרות

"בציבור שלנו, הציבור החרדי, לאישה העובדת יש במקרים רבים תפקיד קריטי במשק הבית. לא מעט פעמים היא תהיה המפרנסת העיקרית או היחידה, כאשר היא מחליטה לשלוח את הבעל “למות באהלה של תורה”, כלומר לשבת וללמוד כל היום את מדעי היהדות מתוך בחירה מושכלת ואידאולוגית, תוך שהיא נוטלת על עצמה את החלק של הפרנסה. הנשים הללו פגיעות מול מעסיקים כוחניים..."

לקריאת הטור המלא של אודליה בבלוג "מובילות לשינוי" של ההסתדרות בפורטל "סלונה", הקישו כאן

אודליה מעודהאודליה מעודה