נמשכת שביתת רופאי השיניים בקופ"ח מאוחדת

נמשכת שביתת רופאי השיניים בקופת החולים מאוחדת

כ-300 רופאי השיניים בקופת החולים "מאוחדת" משביתים גם היום את פעילות המרפאות, לאחר שהנהלה חזרה בה מכוונותיה לחתום על הסכם קיבוצי שיסדיר את זכויותיהם ותנאי העסקתם

העבודה בכל מרפאות השיניים של קופת חולים "מאוחדת" מושבתת גם היום (ה'), בעקבות צעדים ארגוניים שבהם החלו לנקוט אתמול כ-300 רופאי השיניים המועסקים בקופה.

הצעדים הארגוניים בהם נוקטים הרופאים מתקיימים בכל מרפאות הקופה ברחבי הארץ, על רקע סירובה של הנהלת מאוחדת לחתום על הסכם קיבוצי שמסדיר את זכויותיהם של רופאי השיניים.

נזכיר כי כבר לפני כחודשיים הצדדים הגיעו להסכמות באשר לנוסח ההסכם הקיבוצי, אולם בהתראה של שעות ספורות לפני מעמד החתימה על ההסכם, הנהלת מאוחדת החליטה לסגת מהסיכומים וביטלה באופן חד-צדדי את החתימה המתוכננת, בטענה כי המנכ"לית החדשה צריכה ללמוד את עיקרי ההסכם.

יצוין כי בזמן שחלף מאז, ממשיכה הנהלת הקופה לגרור רגליים ולהערים קשיים כדי להימנע מחתימת ההסכם הקיבוצי, זאת על אף האחריות שהפגינו חברי הוועד לאורך כל תקופת המו"מ ואחרי ביטול מעמד החתימה. 

מוועד רופאי השיניים של קופת חולים מאוחדת נמסר במועד פתיחת העיצומים כי: "במהלך השבוע האחרון נעשו מאמצים רבים מול ההנהלה על מנת לפתור את המשבר ולחתום על ההסכם הקיבוצי לאחר שההנהלה חזרה בה מההסכמות. על אף הגמישות הרבה שגילה הוועד והרעיונות היצירתיים שהעלינו בפני ההנהלה במטרה לפתור את המשבר ולחתום על ההסכם הקיבוצי, נכון לשעה זו, לא חלה התקדמות משמעותית וההנהלה ממשיכה להתבצר בעמדותיה. עשינו הכול כדי להימנע מצעדים ארגוניים אך לצערנו הנהלת הקופה ניצלה את האחריות שהפגינו העובדים ולא הותירה לנו ברירה אחרת. אנו מקווים שהנהלת הקופה תחדל מהגישה המזלזלת שהיא מפגינה כלפי הרופאים ותפעל באופן מיידי על מנת למנוע את החרפת המשבר".