חדשות ההסתדרות

| נחתם הסכם הקובע כי תנאי ההעסקה של עובדי משהב"ט יחולו גם על רשות המעברים

סוף למשבר ברשות המעברים: הסכם שנחתם בין ההסתדרות, האוצר והנהלות משרד הביטחון ורשות המעברים מכניס 80 עובדי המעברים היבשתיים באיו"ש ובעזה להעסקה תחת ההסכם הקיבוצי של משרד הביטחון. בנוסף לכך הוסכם כי העובדים יקבלו העלאת שכר מיידית בגובה 4% ותוספת שכר עידוד. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסכם עושה צדק עם עובדי רשות המעברים אשר מבצעים את תפקידם החשוב בגבולות המדינה תוך סיכון ביטחוני יום-יומי"

קרא עוד על נחתם הסכם הקובע כי תנאי ההעסקה של עובדי משהב"ט יחולו גם על רשות המעברים >

| עובדי "ביטוח חקלאי" קיימו אסיפת מחאה על רקע התנהלות ההנהלה במו"מ להסכם קיבוצי ראשון

העובדים מוחים על קשיים במו"מ להסכם קיבוצי ראשון וחוסר שיתוף פעולה עם הוועד מצד ההנהלה. מאז התארגנות העובדים בהסתדרות זומנו חמישה מהם לשימועים לפני פיטורים והעובדים טוענים שאבדה תחושות הביטחון התעסוקתי והמשפחתיות שאפיינו עד כה את החברה

קרא עוד על עובדי "ביטוח חקלאי" קיימו אסיפת מחאה על רקע התנהלות ההנהלה במו"מ להסכם קיבוצי ראשון >

| הסכם קיבוצי ראשון בחברת שטראוס פריטו-ליי, שנמצאת בבעלות משותפת של שטראוס גרופ ופפסיקו

אחרי שטראוס מים, מרלו"ג שטראוס בשוהם ורשת קפה עלית שטראוס, נחתם הסכם קיבוצי ראשון גם ביחידת המכירות של שטראוס פריטו-ליי, חטיבת המלוחים של שטראוס גרופ, הנמצאת בבעלות משותפת של שטראוס וחברת פפסיקו ואחראית למותגים רבים בהם תפוצ'יפס, דוריטוס ושוש. עובדי יחידת המכירות בחברה ייהנו מהסכם שמעגן תוספת שכר ממוצעת בשיעור 10.5%, הסטה מתקציב התמריצים לשכר הבסיס והגדלתו, מנגנון מיוחד להגנה על התמריצים, קרן השתלמות, הגדלת ההפרשות הפנסיוניות ועוד. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסכם מחזק את הביטחון התעסוקתי והכלכלי של העובדים בשטראוס פריטו-ליי, תוך הכרה בתרומתם להצלחת החברה". מנהל יחידות המכירות של חטיבת המלוחים שטראוס פריטו-ליי, ערן ירקוני: "ההסכם הוא צעד נוסף במערכת יחסי השותפות בין ההנהלה לאנשי המכירות שמהווים את חוד החנית של החברה".

קרא עוד על הסכם קיבוצי ראשון בחברת שטראוס פריטו-ליי, שנמצאת בבעלות משותפת של שטראוס גרופ ופפסיקו >

| התייחסות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לנתוני דוח העוני

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס היום לדוח העוני שפורסם הבוקר ואמר כי: "דוח העוני לשנת 2016 מהווה עדות נוספת למאבק החשוב שמנהלת ההסתדרות למען צמצום הפערים החברתיים, תוך חיזוק האוכלוסיות המוחלשות. הדוח מצביע על כך שמאבק ההסתדרות למען הגדלת קצבאות הנכות, הסיעוד והזקנה הוא מהלך נכון וחיוני לצמצום העוני ולחיזוק המרקם החברתי.

קרא עוד על התייחסות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לנתוני דוח העוני >

| בשורה לעובדי נגב קרמיקה בעקבות פעילות יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן

בשורה לעובדי נגב קרמיקה בעקבות פעילותו של יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, בשיתוף פעולה עם שר הכלכלה חה"כ אלי כהן וראש המועצה המקומית ירוחם מיכאל ביטון

קרא עוד על בשורה לעובדי נגב קרמיקה בעקבות פעילות יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן >

| נמשך מאבק נגב קרמיקה: עובדי המפעל ותושבי ירוחם עולים לירושלים

מחר (ג', 5/12) החל מהשעה 13:30, עובדי המפעל נגב קרמיקה בירוחם ותושבי העיר התומכים במאבקם יקיימו עצרת מחאה והזדהות עם עובדי החברה, מחוץ לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים.

קרא עוד על נמשך מאבק נגב קרמיקה: עובדי המפעל ותושבי ירוחם עולים לירושלים >

| הסכם קיבוצי ראשון בחברת שירותי הקרקע QAS

כ-700 עובדי חברת השירותים הפועלת בנתב"ג, ייהנו בין היתר מהעלאת שכר שתגיע עד ל-20%, מקרן השתלמות, מהגדלת התוספת עבור משמרות הלילה ומתקציב רווחה שיועבר לקופת הוועד. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "הסכם שמכבד את העובדים ושומר על יציבות החברה". מנכ"ל QAS יוסי רביב: "ההסכם מביא רוח של שינוי ובא לחזק את העובדים והחברה כאחד". יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי: "העובדים שהתאגדו לפני כשנה וחצי קוצרים היום את הפירות עם הסכם המביא לשיפור של ממש בתנאי העסקתם". יו"ר ועד הפעולה ליאור בצלאלי: "ההסכם מצעיד קדימה את תנאי ההעסקה בחברה ומקדם את ההון האנושי שלה"

קרא עוד על הסכם קיבוצי ראשון בחברת שירותי הקרקע QAS >

| ההסתדרות ומשרד האוצר הגיעו להבנות: הסכם שכר לעובדי רשות המסים

ההסכם שנחתם לאחר כשנה של משא ומתן, כולל תוספות שכר בגובה 9% ויחול על קרוב ל-6,000 העובדים המועסקים בשירות המדינה ברשות המסים. התוספות יחולקו לעובדים באופן דיפרנציאלי, הן כתוספת אחוזית והן כתוספת שקלית, וזאת לחיזוק העובדים ברמות הנמוכות של סולם השכר וצמצום הפערים בין הקבוצות השונות של העובדים. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסכם מחזק את מעמד עובדי רשות המסים, אשר ממלאים תפקיד חשוב ומשמעותי בהגנת אזרחי המדינה מפני נזקי הפשיעה כלכלית". יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי: "טיפוח ההון האנושי בשירות המדינה וברשות המסים בפרט, עוזר לקדם שירות איכותי ויעיל יותר לציבור".

קרא עוד על ההסתדרות ומשרד האוצר הגיעו להבנות: הסכם שכר לעובדי רשות המסים >