חדשות ההסתדרות

 

| הוכרז סכסוך עבודה בבורסה לניירות ערך בת"א: העובדים חוששים מהשפעות ההנפקה על עתידם התעסוקתי

הסכסוך הוכרז על רקע הימנעות ההנהלה מלקיים מו"מ עם העובדים ולהעביר להם מידע על השלכות הנפקת הבורסה עליהם. יו"ר ההסתדרות ניסנקורן קיים פגישת עם ועד העובדים בה הביע את תמיכתו בהם ובמאבקם על זכויותיהם. ניסנקורן: "דרישת עובדי הבורסה לוודאות ושקיפות על עתידם הינה לגיטימית וצודקת. ועד עובדי הבורסה מתנהל באופן מתון ואחראי אל מול צעדי ההנהלה"

קרא עוד על הוכרז סכסוך עבודה בבורסה לניירות ערך בת"א: העובדים חוששים מהשפעות ההנפקה על עתידם התעסוקתי >

| יו"ר ההסתדרות מכנס ישיבה בנושא המשבר ברכבת ישראל בהשתתפות ההנהלה והוועדים

היום בשעה 16:00 יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ייכנס בלשכתו ישיבה בנושא המשבר ברכבת ישראל, בהשתתפות ועדי העובדים והנהלת הרכבת.

קרא עוד על יו"ר ההסתדרות מכנס ישיבה בנושא המשבר ברכבת ישראל בהשתתפות ההנהלה והוועדים >

| ועדי העובדים של קבוצת הבינלאומי התכנסו בהסתדרות במחאה על ההתדרדרות במערכת יחסי העבודה

ראשי הוועדים של הבנקים והחברות מקבוצת הבינלאומי נפגשו על מנת לגבש חזית אחידה על רקע התנהלות הנהלת הקבוצה והפגיעה בעובדים. ראש חטיבת הבנקים בהסתדרות המעו"ף, עו"ד מנחם מליק: "ההסתדרות ניצבת לימינם של ועדי העובדים ולא תהסס להוביל יחד עמם צעדים לשמירה על זכויותיהם"

קרא עוד על ועדי העובדים של קבוצת הבינלאומי התכנסו בהסתדרות במחאה על ההתדרדרות במערכת יחסי העבודה >

| חודשה שביתת עובדי טבע "מיגדה" בקריית שמונה

במהלך הלילה קיבלו עובדי מפעל טבע "מיגדה" בקריית שמונה, תוך שהם מגובים על ידי ההסתדרות, החלטה לחדש את השביתה בה החלו אתמול. ההחלטה לחדש את הצעדים הארגוניים התקבלה לאחר שהעובדים הבינו כי בניגוד להצהרתה, להנהלת טבע אין כוונה ללכת לקראתם במו"מ להבטחת זכויותיהם במכירת המפעל והיא מתבצרת בעמדותיה.

קרא עוד על חודשה שביתת עובדי טבע "מיגדה" בקריית שמונה >

| שביתה בטבע "מיגדה" בקריית שמונה: העובדים חוששים מעתידם התעסוקתי ביום שלאחר מכירת המפעל

על רקע כוונת הנהלת טבע למכור את פעילות המפעל שלה בקריית שמונה והחלטתה שלא לשתף את העובדים בהתקדמות המהלך למרות השפעתו המכרעת על עתידם התעסוקתי, החלו העובדים לנקוט בצעדים ארגוניים. יו"ר ההסתדרות במרחב גליל עליון, יונה פרטוק: "צר לי שהנהלת טבע לא מפנימה שבמקומות כמו קריית שמונה האלטרנטיבה התעסוקתית לעובדים כמעט שאינה קיימת. על אחת כמה וכמה במפעל כמו זה יש להתחשב בעובדים ולבוא לקראתם"

קרא עוד על שביתה בטבע "מיגדה" בקריית שמונה: העובדים חוששים מעתידם התעסוקתי ביום שלאחר מכירת המפעל >

| שנת הלימודים בכפרי הנוער תחל כסדרה: נחתם הסכם לחלוקת מענק בגובה 9,500 שקל לאלפי עובדים

בעקבות הסכמות אליהן הגיעו יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד יחד עם האוצר ומשרד החינוך, 2,300 עובדים המועסקים ב-48 כפרי הנוער של המינהל לחינוך ההתיישבותי יקבלו מענק של 9,500 שקל. ניסנקורן: "חלוקת המענק לעובדים שבאופן יום-יומי עושים מלאכת קודש, הינה מסר חברתי חשוב ביותר והוא יאפשר לשפר את תנאי השתכרותם תוך הוקרה על מסירותם". בר-דוד: "עובדי הפנימיות וכפרי הנוער הינם עובדים יקרים וחשובים לחברה הישראלית. שיפור תנאי השתכרותם הינו מהלך מתבקש"

קרא עוד על שנת הלימודים בכפרי הנוער תחל כסדרה: נחתם הסכם לחלוקת מענק בגובה 9,500 שקל לאלפי עובדים >

| ביה"ד לעבודה קיבל את בקשת ההסתדרות והורה לפצות בעשרות אלפי שקלים מנופאית שסירבה לעלות על מנוף בזמן סערה

בית הדין האזורי לעבודה בב"ש קבע כי חברת "מכלוף בכור ובניו" הפרה את חובתה למלא אחר הוראות הבטיחות ופיטרה את המנופאית קטי קרקולוב מתוך שיקולים זרים ובגלל שעמדה על זכותה לשמירה על חייה ובריאותה. ביה"ד הורה לפצות את קרקולוב ב-60 אלף שקל. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך על ההחלטה: "המאבק לשמירה על הבטיחות בכל המקצועות והענפים במשק הינו מאבק שלכל החברה הישראלית צריך להיות איכפת ממנו. ההסתדרות תכריז ותפעיל סכסוך עבודה כללי במשק לאחר החגים, אם לא יינקטו מצד כל הגורמים האמונים על כך צעדים אופרטיביים להבטחת שלומם של העובדים"

קרא עוד על ביה"ד לעבודה קיבל את בקשת ההסתדרות והורה לפצות בעשרות אלפי שקלים מנופאית שסירבה לעלות על מנוף בזמן סערה >

| הצדדים הגיעו להבנות: עובדי לאומי קארד יקבלו מענק מכירה בגובה של 40 מיליון שקל

ההנהלה והעובדים הגיעו להסכם הבנות לגבי הסכם קיבוצי חדש לחמש שנים. לצד מענק המכירה עובדי החברה יקבלו תוספת שכר שנתית שתגיע עד ל-3.75% ותקציבים נוספים לטובת הגדלת הרווחה הסוציאלית, הגדלת ההפרשות הפנסיוניות, קביעת שכר מינימום לפי ותק ועוד

קרא עוד על הצדדים הגיעו להבנות: עובדי לאומי קארד יקבלו מענק מכירה בגובה של 40 מיליון שקל >

| ביה"ד לעבודה קבע כי 12 עובדי ניקיון במרכז הרפואי לגליל בנהריה יועברו להעסקה ישירה וייקלטו כעובדי מדינה

בעקבות מאבק משפטי שניהלה ההסתדרות במרחב גליל מערבי, 12 עובדות ועובדי ניקיון שהועסקו עד עתה במרכז הרפואי גליל באמצעות התאגיד של המרכז, יועסקו מעתה כעובדי מדינה. יו"ר ההסתדרות במרחב אשר שמואלי: "אני מברך על ההחלטה אשר עושה צדק עם העובדים ומחזירה להם את כבודם. אני גאה לקחת חלק בשינוי חברתי שמחזק את העובדים ומצמצם את הפערים בחברה הישראלית"

קרא עוד על ביה"ד לעבודה קבע כי 12 עובדי ניקיון במרכז הרפואי לגליל בנהריה יועברו להעסקה ישירה וייקלטו כעובדי מדינה >