חדשות ההסתדרות

 

| ההסתדרות: "להטיל היטל על יבוא מלט מיוון וטורקיה למען שמירה על פרנסתם של מאות עובדים בתעשייה המקומית"

היועץ המשפטי להסתדרות שלח היום מכתב דחוף לוועדה המייעצת להטיל היטל על יבוא מלט מטורקיה ויוון: "הגנה על תוצרת הארץ ועידוד רכישת "כחול לבן" הן הכרחיות מבחינה כלכלית וחברתית". מאות עובדי חברת נשר יפגינו מחר מחוץ לדיוני הוועדה, בשל חששם מקריסת הענף הישראלי

קרא עוד על ההסתדרות: "להטיל היטל על יבוא מלט מיוון וטורקיה למען שמירה על פרנסתם של מאות עובדים בתעשייה המקומית" >

| עובדי המכללה האקדמית רמת-גן התאגדו בהסתדרות

עשרות עובדי הסגל המנהלי במכללה התארגנו בהסתדרות נוכח רצונם לשפר את תנאי העסקתם. יו"ר ההסתדרות במרחב רמת גן-בני ברק, אבי גלילי: "מברך את העובדים על הצטרפותם להסתדרות. יחד איתם נפעל בשיתוף פעולה מול ההנהלה על מנת לדאוג להבטחת זכויותיהם"

קרא עוד על עובדי המכללה האקדמית רמת-גן התאגדו בהסתדרות >

| נחתם הסכם קיבוצי במפעלי תובלה מקבוצת כיל

הבשורה המרכזית בהסכם היא צמצום הפערים בין עובדים בעלי ותק שונה בסעיפי משכורת 13, צבירת ותק צבאי, דמי הבראה ואחזקת רכב. ההסכם מעדכן משמעותית את השכר של כל הסקטורים: נהגים, פקידים, עובדי מוסך, מנהלי עבודה וסדרנים * יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי: "ההסכם מתגמל עובדים שנמצאים מרבית היום בדרכים, תוך הובלת חומרים מסוכנים"

קרא עוד על נחתם הסכם קיבוצי במפעלי תובלה מקבוצת כיל >

| עובדים יחד - יריד תעסוקה ענק לאנשים עם מוגבלות

לראשונה: ההסתדרות תערוך יריד תעסוקה ענק לאנשים עם מוגבלות בשיתוף משרדי ממשלה, עמותות והמעסיקים הגדולים במשק. למעלה ממאה מעסיקים מהמגזר הממשלתי, הציבורי והפרטי יציעו משרות ביריד מיוחד שיתקיים ביוזמת ההסתדרות בגני התערוכה ב-19.11.

קרא עוד על עובדים יחד - יריד תעסוקה ענק לאנשים עם מוגבלות >

| עובדי נס טכנולוגיות בעיריית ירושלים החלו בשביתה; הנהלת נס זימנה לשימוע שלושה חברי ועד

כחלק מהשביתה, המגובה על ידי ההסתדרות ונתמכת ע"י ועד העירייה, לא ניתנים שירותי מחשוב, תמיכה, מערכות מידע ותקשורת לכל העירייה ויחידותיה השונות. חברי ועד נס המועסקים בביה"ח הדסה ובעירייה זומנו לשיחות שימוע. יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים דניאל בונפיל: "הנהלת נס מנסה בכל הכוח לסכל את התארגנות העובדים באמצעות הפחדות ביריוניות. אנחנו לא נוותר וניאבק יחד עם העובדים על עתידם התעסוקתי"

קרא עוד על עובדי נס טכנולוגיות בעיריית ירושלים החלו בשביתה; הנהלת נס זימנה לשימוע שלושה חברי ועד >

| נמנעה השביתה במשק: ההסתדרות והממשלה הגיעו להסכמות על הגברת הבטיחות בעבודה

בין ההסכמות: הפיכת התקן האירופאי לפיגומים למחייב, הטמעת החובה לשימוש ברשתות מגן בעת עבודה בגובה, הגדלה משמעותית של תקני המפקחים במינהל הבטיחות בעבודה, הסדרת תחום המנופים, תיקון חקיקה שיאפשר לרשם הקבלנים במשרד השיכון לשלול רישיונות קבלן עקב הפרות בטיחות, הכנסת מפרט בטיחות למכרזי החשב הכללי, הכנסת עוזרי בטיחות לאתרי הבנייה ועוד *** יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "מהלך היסטורי שיחסוך תאונות קטלניות רבות בעבודה וימנע היפגעות ומוות של עשרות עובדים מדי שנה"

קרא עוד על נמנעה השביתה במשק: ההסתדרות והממשלה הגיעו להסכמות על הגברת הבטיחות בעבודה >

| הסכם קיבוצי ראשון בחברת ההיי-טק ECI

מדובר בהסכם ל-4 שנים אשר חל על כ-650 עובדי חברת ECI מתחום התקשורת שהתאגדו בהסתדרות במהלך 2016. בין עיקרי ההסכם: הגדלת ההפרשות הפנסיוניות בצורה משמעותית, תוספות שכר, ערבי חג על חשבון המעסיק וקרן השתלמות גם לעובדי החברה במשרת סטודנט

קרא עוד על הסכם קיבוצי ראשון בחברת ההיי-טק ECI >

| ההסתדרות נערכת להשבתת המשק מיום ד': רשימת הגופים שיושבתו במאבק על חיי העובדים

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הורה להיערך לקראת עצירת פעילות מלאה של מאות מקומות עבודה – מהמגזר הממשלתי, הציבורי והפרטי – החל מיום רביעי הקרוב, במאבק על הבטיחות במקומות העבודה וכנגד הזילות בחיי אדם

קרא עוד על ההסתדרות נערכת להשבתת המשק מיום ד': רשימת הגופים שיושבתו במאבק על חיי העובדים >

| ניסנקורן: "ההסתדרות לא תתפשר על חיי אדם. שביתה כללית במשק החל מיום ד' 7 בנובמבר"

באירוע סולידריות ענק בו השתתפו אלפי חברי וראשי ועדים, ראשי מרחבים ואיגודים מקצועיים, חברי הנהגת ההסתדרות ועובדי הארגון, הודיע יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן כי ב-7.11 תחל שביתה כוללת במשק בסוגיית הבטיחות במקומות העבודה *** "זו תהיה שביתה קשה, כי על חיי אדם לא מתפשרים. נשבות עד שיפתרו את הבעיה, ובמחיר קטן הממשלה יכולה לפתור את זה"

קרא עוד על ניסנקורן: "ההסתדרות לא תתפשר על חיי אדם. שביתה כללית במשק החל מיום ד' 7 בנובמבר" >

| הסכם קיבוצי חדש בקופת חולים מאוחדת

לאחר מו"מ שנמשך כשנה וחצי נחתם הלילה הסכם שיחול על כ-4,500 עובדי קופת החולים מאוחדת, הכולל בין היתר מנגנון מיוחד לצמצום פערי שכר בין העובדים, העלאת שכר המינימום בקופה ל-5,800 שקל, הגדלת ערך השעה, מתן קצבת ביגוד, מענקים לעובדים ותיקים ועוד. סך התוספות הכלולות בהסכם מגלמות עלייה של יותר מ-20% בממוצע השכר של העובדים

קרא עוד על הסכם קיבוצי חדש בקופת חולים מאוחדת >