חדשות ההסתדרות

| עובדי העיתון החרדי "יום ליום" ישבתו במחאה על הפגיעה בזכויותיהם

עובדי המטה והמנהלה המאוגדים בהסתדרות יחלו בהשבתת העיתון מהשעה 12:00 על רקע שורה של פגיעות משמעותיות בתנאי העסקתם ובזכות ההתארגנות שלהם. מההסתדרות נמסר: "אנו דורשים שזכויות העובדים ישולמו להם במלואם וההנהלה תחדל מיידית מהפגיעה בהם. לא נהסס להחריף את הצעדים הארגוניים ככל שיידרש"

קרא עוד על עובדי העיתון החרדי "יום ליום" ישבתו במחאה על הפגיעה בזכויותיהם >

| הסכם קיבוצי ראשון במפעל "אדום אדום" של תנובה

עשרות עובדי המשחטה הסמוכה לבית שאן ייהנו מהשוואת רוב זכויותיהם לשל כלל עובדי קבוצת תנובה: תשלום שעות נוספות מעבר לקבוע לחוק, בונוס עמידה ביעדים, מענק ותק נופש שנתי עוד. יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר-דוד: "הגענו להסכמות שמביאות לידי ביטוי את הערכת תנובה לעובדיה ויביאו לשיפור ניכר בתנאי ההעסקה באדום אדום". יו"ר ההסתדרות במרחב העמקים, זאב ליברמן: "הסכם מצוין המחזק את מעמד העובדים וסולל את הדרך להסכמים נוספים בעתיד. אני מחזק את העובדים על נחישותם להתאגד בהסתדרות"

קרא עוד על הסכם קיבוצי ראשון במפעל "אדום אדום" של תנובה >

| בני 55 ומעלה, שבוטחו בביטוח סיעודי קבוצתי, יוכלו לממש את זכאותם ולהצטרף לביטוח סיעודי בקופת החולים – ללא בדיקה רפואית

רשות שוק ההון פרסמה אתמול את ההוראות החדשות שנותנות תוקף רשמי להסכמות לגבי הביטוח הסיעודי הקבוצתי, כפי שהושגו בין הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון דורית סלינגר, שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. על פי ההוראות: בימים הקרובים, כל המבוטחים הזכאים שהם בני 55 ומעלה יקבלו מכתב מחברת הביטוח בה היו מבוטחים בביטוח קבוצתי, עמו ניתן יהיה לגשת לקופת החולים על מנת להצטרף לביטוח הסיעודי הקבוצתי של הקופה ללא תהליך של חיתום רפואי.

קרא עוד על בני 55 ומעלה, שבוטחו בביטוח סיעודי קבוצתי, יוכלו לממש את זכאותם ולהצטרף לביטוח סיעודי בקופת החולים – ללא בדיקה רפואית >

| נחתם הסכם קיבוצי חדש במפעל לוריאל ממגדל העמק

עשרות עובדי המפעל ייהנו מתוספת שכר ממוצעת של 2%, והמשתכרים ברמות הנמוכות יקבלו העלאה נוספת בגובה 0.5%. יו"ר ההסתדרות במרחב עמקים צפוני לאון פרץ: "ההסכם נותן מענה לעלייה בשכר המינימום במפעל ולקידום העובדים הוותיקים והחדשים כאחד". יו"ר הוועד אודי בלילתי: "מברך על ההסכם ומודה לאנשי ההסתדרות במרחב אשר תמכו וליוו אותנו לאורך המו"מ"

קרא עוד על נחתם הסכם קיבוצי חדש במפעל לוריאל ממגדל העמק >

| עובדי הטוטו – המועצה להסדר ההימורים בספורט – התאגדו בהסתדרות

עובדי המועצה הקימו ועד פעולה על רקע חששותיהם מצמצום משרות והרעת תנאי העבודה במועצה, לאור הכוונה להכפיפה למשרד האוצר במסגרת חוק ההסדרים. יו"ר ההסתדרות במרחב גבעתיים, עופר חתוכה: "מברך את העובדים שבחרו להתאגד תחת כנפי ההסתדרות ומתחייב לספק להם בית ותמיכה בקידום זכויותיהם". ועד הפעולה: "הטוטו זהו הבית שלנו ואנו מעוניינים לשמור עליו. מצפים לשיתוף פעולה מההנהלה"

קרא עוד על עובדי הטוטו – המועצה להסדר ההימורים בספורט – התאגדו בהסתדרות >

| שיפור בשכרם של עשרות אלפי עובדים ברשויות המקומיות

הסכם היסטורי שנחתם בין ההסתדרות ומרכז השלטון המקומי מסדיר את אופן חלוקת תוספות השכר של הסכם המסגרת, לעובדי הרשויות. בין היתר, ההסכם שם דגש על חיזוק אוכלוסיות שונות כמו סייעות החינוך המיוחד הבינוני והקשה ומבטיח להן תוספת שכר מוגדלת בגובה 12.5%. ההסכם מסדיר גם את הקמתה של עמותת "מעו"ף לעמית" אשר תספק מגוון שירותים רפואיים לרווחת העובדים

קרא עוד על שיפור בשכרם של עשרות אלפי עובדים ברשויות המקומיות >

| שביתת אזהרה בת יום אחד בוועדות לתכנון ובנייה ברחבי הארץ

מחר (ג', 30/1) עובדי הוועדות לתכנון ובנייה בכל רחבי הארץ יקיימו שביתת אזהרה בת יום אחד. ברקע למחלוקת החריפה שנתגלעה בין נציגות העובדים לבין הנהלת המערך, עומדת שורה של גזירות שהוטלו על עובדי הוועדות. במקביל להשבתה, מחר (ג') החל מ-12:00 העובדים יפגינו מול משרד האוצר.

קרא עוד על שביתת אזהרה בת יום אחד בוועדות לתכנון ובנייה ברחבי הארץ >

| ההסתדרות אישרה סכסוכי עבודה חדשים

הוועדה לתיאום וביצוע של ההסתדרות בראשותו של ג'יהאד עקל, התכנסה היום (ב') ואישרה מספר סכסוכי עבודה חדשים, בין היתר במקומות העבודה הבאים:: רשות האכיפה והגבייה, תאגיד "רשת חוויות" של עיריית רחובות, מגן דוד אדום, מכללת שנקר – הסגל המינהלי, משרדי הממשלה, עובדי המינהלה והטכנאים בתאגיד השידור הישראלי "כאן" ונוספים.

קרא עוד על ההסתדרות אישרה סכסוכי עבודה חדשים >

| ביה"ד קבע לבקשת ההסתדרות: עמותת "נשי אגודת ישראל", המפעילה גני ילדים לחרדים, פעלה לסיכול התאגדות עובדותיה

עובדות העמותה, המעסיקה כ-150 עובדות ומפעילה עשרות גני ילדים במגזר החרדי, התארגנו בהסתדרות על רקע רצונן לשפר את תנאי העסקתן. מאז ההתארגנות ההנהלה התערבה והתבטאה כנגד ההתאגדות ובמקביל ניסתה לקדם הקמת ארגון עובדים פנימי. לבקשת ההסתדרות הוציא בית הדין צו מניעה המורה לעמותה לחדול מלפנות לעובדות בקשר להתארגנות ולהפסיק את ההפרעה האסורה למהלך

קרא עוד על ביה"ד קבע לבקשת ההסתדרות: עמותת "נשי אגודת ישראל", המפעילה גני ילדים לחרדים, פעלה לסיכול התאגדות עובדותיה >

| הסכם קיבוצי חדש במחלבת טרה בנתיבות

ההסכם, שיחול על כ-400 עובדים, קובע בין היתר הגדלה משמעותית של ההפרשות לפנסיה - מעבר לקבוע בחוק, תוספות שכר כלליות בשיעור של כ-7.5%, תוספות שכר אישיות שיחולקו ע"י ההנהלה בתיאום עם הוועד והטבות נוספות לרווחת העובדים

קרא עוד על הסכם קיבוצי חדש במחלבת טרה בנתיבות >