חדשות ההסתדרות

 

| שביתה בחברה לשירותי איכות הסביבה בנאות חובב

כ-150 עובדי החברה לשירותי איכות הסביבה יפתחו בעוד זמן קצר בשביתה כללית במסגרתה לא יבצעו קליטה, השמדה והטמנה של פסולת מסוכנת באתר החברה בנאות חובב, למעט מקרים חירום דחופים בלבד.

קרא עוד על שביתה בחברה לשירותי איכות הסביבה בנאות חובב >

| כ-1,200 עובדי חברת נטו מלינדה השלימו את מהלך התאגדותם בהסתדרות

למרות התנגדות עזה וקיצונית מצד ההנהלה, למעלה משליש מתוך עובדי חברת המזון שבבעלות דודי ועדי עזרא הצטרפו להסתדרות והשיגו את הרוב הדרוש להפיכתה לארגון היציג. ועד הפעולה: "שמחים על ההתגייסות הגדולה, מצפים מההנהלה לשבת עמנו בהקדם למו"מ למען הצלחת החברה והעובדים כאחד"

קרא עוד על כ-1,200 עובדי חברת נטו מלינדה השלימו את מהלך התאגדותם בהסתדרות >

| התראה לפני הכרזה על סכסוך עבודה בתנועת הצופים

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד שלח מכתב חריף לתנועת הצופים ובו התריע: אם ההנהלה לא תחדול מגרירת הרגליים ותחלץ את המו"מ מהמבוי הסתום עד לסוף החודש - יוכרז סכסוך עבודה בקרב מאות מרכזי שבטים, מדריכי שכבות בוגרות, צוותי הנהגות ועובדי מטה

קרא עוד על התראה לפני הכרזה על סכסוך עבודה בתנועת הצופים >

| הרפורמה במשק החשמל יוצאת לדרך

לאחר 22 שנה של ניסיונות להגיע להסכמה על רפורמה מקיפה במשק החשמל, וחצי שנה לאחר שהוסכמו עקרונות הרפורמה, הוסכמו היום, יום חמישי, ה-17 במאי 2018, פרטיה של הרפורמה הגדולה והמקיפה ביותר שבוצעה אי פעם במשק הישראלי – הרפורמה במשק החשמל ובחברת החשמל.

קרא עוד על הרפורמה במשק החשמל יוצאת לדרך >

| עובדי לשכות רישום האוכלוסין בנהריה ובעכו יקיימו ביום א' אסיפות הסברה במחאה על תקיפת עובד

עובדי לשכות רישום האוכלוסין בנהריה ובעכו יקיימו ביום א' הקרוב (13.5) אסיפות הסברה במהלכן לא יתקיימו קבלות קהל לאזרחים ולא יינתנו שירותים כגון חידוש דרכונים ותעודות זהות. אסיפת ההסברה בלשכה בעכו תתקיים בין השעות 08:00 ל-09:00 ובלשכה בנהריה בין השעות 09:00 ל-10:00.

קרא עוד על עובדי לשכות רישום האוכלוסין בנהריה ובעכו יקיימו ביום א' אסיפות הסברה במחאה על תקיפת עובד >

| התייחסות ההסתדרות לנמלי ישראל

מההסתדרות נמסר: "ההסתדרות והוועדים שומרי חוק ומכבדים כל הנחיה של בתי הדין. יחד עם זאת, הסחבת במשא ומתן מזה קרוב לחמש שנים היא בלתי נתפסת ואינה עומדת באף פרמטר מקובל של משא ומתן בעולם יחסי העבודה. העובדים חרדים למקום עבודתם ולפרנסתם אל מול נמלי הטייקונים החדשים שבנייתם מתקדמת מיום ליום, ועומדים במצב בלתי אפשרי".

קרא עוד על התייחסות ההסתדרות לנמלי ישראל >

| יו"ר ההסתדרות בפגישה עם נציגי המדינה: "לא אאפשר את המשך הסחבת של הממשלה בנושא השלמת דיוני הרפורמה בנמלים"

הדיון הדחוף בנושא שזימן יו"ר ההסתדרות, התקיים במעמד מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר-אייל, מנכ"ל חברת נמלי ישראל שלמה ברימן, מנכ"ל נמל אשדוד יצחק בלומנטל, יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי וראשי הוועדים בנמל אשדוד. ניסנקורן התריע במהלך הפגישה כי לא יאפשר סחבת נוספת על גב העובדים ודרש לסיים את המו"מ באופן אינטנסיבי בין הצדדים. "אם לא תהיה התגייסות של משרדי הממשלה לנושא, אני רואה לפנינו משבר גדול", אמר ניסנקורן.

קרא עוד על יו"ר ההסתדרות בפגישה עם נציגי המדינה: "לא אאפשר את המשך הסחבת של הממשלה בנושא השלמת דיוני הרפורמה בנמלים" >

| השכר בענפים מוחלשים עולה בקצב גבוה יותר מהשכר הממוצע במשק

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס לפני זמן קצר לנתונים העדכניים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המצביעים על עלייה בשכר הממוצע במשק *** ניסנקורן אמר כי: "בעקבות המהלך להעלאת שכר המינימום, הצלחנו לנער את השכר במשק מקיפאון עמוק שנמשך כעשור וחצי, וכעת במקביל לעלייה המואצת של השכר הריאלי, אנו רואים בבירור כיצד השכר בענפים המוחלשים עולה בקצב גבוה משמעותית מהשכר הממוצע במשק. כך מצמצמים פערים חברתיים"

קרא עוד על השכר בענפים מוחלשים עולה בקצב גבוה יותר מהשכר הממוצע במשק >

| הוכרז סכסוך עבודה בבנק ישראל

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בבנק ישראל. ברקע לסכסוך התנהלות חד-צדדית מצד הנהלת הבנק בכל הנוגע לקליטה והסדרת מעמדם של עובדים ארעיים, סטודנטים ועובדי קבלן בבנק.

קרא עוד על הוכרז סכסוך עבודה בבנק ישראל >

| משרד הבריאות לבית הדין בנושא חברת טבע: "תומך במתן צו למניעת פיטורי העובדים במפעל באשדוד"

בעמדה שהגיש משרד הבריאות בתביעת ההסתדרות נגד סגירת טבע אשדוד, נכתב כי: "שימור יכולת הייצור של התכשירים והציוד הרפואי במפעל באשדוד היא בעלת חשיבות לאומית, במיוחד לצרכים של שעת חירום". עמדת משרד הבריאות היא כי "יש מקום לעשות מאמץ נוסף, על מנת לפעול להותרת חלק מקווי הייצור בישראל".

קרא עוד על משרד הבריאות לבית הדין בנושא חברת טבע: "תומך במתן צו למניעת פיטורי העובדים במפעל באשדוד" >