חדשות ההסתדרות

| ביה"ד ביטל את מכתבי השימוע והפיטורים שנשלחו ל-140 עובדי מפעל נגב קרמיקה בירוחם

לבקשת ההסתדרות, ביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע ביטל את מכתבי השימוע והפיטורים שנשלחו ל-140 עובדי מפעל נגב קרמיקה בירוחם. כבוד נשיא ביה"ד השופט שמואל טננבוים הבהיר, כי אם לאחר שמיעת הראיות יגיע ביה"ד למסקנה שיש לפתוח את המפעל, הוא לא יהסס ויורה על כך לאחר הדיון הבא. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך על החלטת ביה"ד וקרא להנהלה לשבת למו"מ בתום לב לטובת המפעל, העובדים והפריפריה.

קרא עוד על ביה"ד ביטל את מכתבי השימוע והפיטורים שנשלחו ל-140 עובדי מפעל נגב קרמיקה בירוחם >

| נגב קרמיקה: נשיא ביה"ד האזורי לעבודה בב"ש קבע דיון דחוף בהמשך לבקשת ההסתדרות

בהמשך לבקשת ההסתדרות שהוגשה עם כניסת השבת להוצאת צו מניעה לעצירת הפעולה הברוטלית של סגירת מפעל נגב קרמיקה, נשיא בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע כבוד השופט שמואל טננבוים קבע דיון דחוף למחר (יום א') בשעה 13:00.

קרא עוד על נגב קרמיקה: נשיא ביה"ד האזורי לעבודה בב"ש קבע דיון דחוף בהמשך לבקשת ההסתדרות >

| אמישראגז בדרך להסכם קיבוצי: הושגו הבנות לסיום המשבר בחברה

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד, הנהלת אמישראגז וועד העובדים בחברה, חתמו לפני זמן קצר על מסמך עקרונות לגיבוש ההסכם הקיבוצי. ההבנות הושגו כשלושה שבועות לאחר שעובדי אמישראגז פתחו בצעדים ארגוניים ושיבשו חלקים נרחבים במערך השירות בחברה, וזאת על רקע המבוי הסתום במו"מ על הסדרת זכויותיהם בהסכם חדש.

קרא עוד על אמישראגז בדרך להסכם קיבוצי: הושגו הבנות לסיום המשבר בחברה >

| הסכם קיבוצי ראשון באגוד מערכות – חברה-בת של בנק אגוד

עשרות עובדי החברה, המספקת שירותי מערכות מידע לבנק אגוד, ייהנו מהסדרה ומשיפור של תנאי שכרם וכן מהסדרת ביטחונם התעסוקתי. ההסכם, שנחתם על רקע המו"מ למכירת הבנק, כולל גם קליטת עובדי מיקור חוץ כעובדי חברה. יו"ר ההסתדרות במרחב ת"א-יפו, גרשון גלמן: "היום אנו מוכיחים כי גם עובדי היי-טק יכולים לעבוד תחת הסכם קיבוצי שיבטיח את ביטחונם התעסוקתי, ואינו פוגע ביכולת הניהול של המעסיקים". ועד הפעולה: "בנק אגוד עומד בפני אתגרים גדולים בתחום המחשוב וההסכם יאפשר להנהלה ולעובדים לצעוד יחד ולצלוח אתגרים אלו"

קרא עוד על הסכם קיבוצי ראשון באגוד מערכות – חברה-בת של בנק אגוד >

| הסכם קיבוצי חדש במסגרת התוכנית האסטרטגית במערכת בתי המשפט ישפר את תנאי העסקת אלפי עובדיה

ההסכם, שיחול על כ-3,000 עובדי הנהלת בתי המשפט ברחבי הארץ בכל ערכאות השיפוט, כולל בין היתר מענקים, קידומי דרגות והגדלה של התוספת הייחודית הניתנת לעובדים מדי חודש. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "מברך את העובדים אשר ערב חג סוכות ייהנו מהסכם שיביא לשיפור משמעותי בתנאי השתכרותם". הממונה על השכר באוצר, ערן יעקב: "הסכם משמעותי הכולל יישום תכנית אסטרטגית שתשפר באופן ניכר את איכות השירות לאזרח ע"י יצירת תמריצים לעובדים למתן שירות איכותי ויעיל. כמו כן, ההסכם ייטיב עם העובדים החלשים בכל הנוגע לתנאי העסקתם ויפעל למען צמצום פערים חברתיים". יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי: "במהלך המו"מ עמדו כל העת לנגד עינינו העת טובת ההון האנושי בבתי המשפט, במקביל לשיפור השירות הציבורי". מנהל בתי המשפט, כב' השופט מיכאל שפיצר: "הסכם משמעותי שעתיד לשפר ולקדם את מעמדם ותנאי העסקתם של העובדים ואת מערכת המשפט כולה". יו"ר הוועד, הדס אוחיון: "ההסכם מספק הזדמנות לפתוח דף חדש בו תהיה מעתה שקיפות בין העובדים וההנהלה תוך ראייה משותפת לטובת כל הצדדים"

קרא עוד על הסכם קיבוצי חדש במסגרת התוכנית האסטרטגית במערכת בתי המשפט ישפר את תנאי העסקת אלפי עובדיה >

| הסכם קיבוצי חדש לעובדים בנתיבי ישראל

ההסכם שנחתם מאמץ את הסכם המסגרת במגזר הציבורי וכולל בנוסף מענקי מצוינות, הגדלה של תקציב קידומי השכר וגידול בתקציב הרווחה. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "עובדי החברה ממלאים תפקיד חשוב בפיתוח תשתיות התחבורה של מדינת ישראל וראויים לתגמול הולם. ההסכם החדש מחזק את מעמד העובדים תוך שיפור משמעותי בשכרם ובתנאי העסקתם". מנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ: "יום מכונן לחברת נתיבי ישראל. זהו הסכם פורץ דרך, הוגן לעובדי החברה ומגלם בתוכו גם אחריות ציבורית"

קרא עוד על הסכם קיבוצי חדש לעובדים בנתיבי ישראל >

| הושג הסכם היסטורי לחלוקת קצבאות הנכים בישראל

יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר האוצר משה כחלון ויו״ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן הגיעו לסיכום פורץ דרך ביחד עם פרופ׳ אבי שימחון. בעקבות ההסכמות ישופר מצבם של 244 אלף נכים בישראל באמצעות תוספת בגובה 4.2 מיליארד שקל. צוות המו״מ של ארגוני הנכים השתתף בדיונים ובירך על ההסכמות. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: ״עשינו היסטוריה חברתית במדינת ישראל ושיפרנו דרמטית את מצבם הכלכלי של אוכלוסיית הנכים. ארגוני הנכים גילו נחישות ואחריות במאבקם לצדק חברתי". יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן: "אין חשוב וצודק יותר מההסכם הזה שהגענו אליו ובערבו של יום הכיפורים הדבר מקבל משנה תוקף". ח"כ אילן גילאון: "אנחנו בדרך להסכם היסטורי, הישג משמעותי גם אם לא כל תאוותנו בידנו". נציגי ארגוני הנכים: "ארגוני הנכים מברכים על ההסכם ההיסטורי שנחתם הלילה. מדובר בהסכם חברתי חשוב ביותר"

קרא עוד על הושג הסכם היסטורי לחלוקת קצבאות הנכים בישראל >

| הסתיימה פגישת יו"ר ההסתדרות ניסנקורן עם ארגוני הנכים

בפגישה מיוחדת שכינס היום יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בהשתתפות ארגוני הנכים, בכירי ההסתדרות ונציגי הוועדים, בנוגע להמשך המאבק למען הנכים, אמר יו"ר ההסתדרות כי: "הדגש הוא לא על השביתה אלא על מציאת פתרון משותף, אם לא תהיה ברירה נכריז סכסוך עבודה כללי". כמו כן, הוקם לראשונה צוות משא ומתן מטעם ארגוני הנכים שיהיה שותף ליו"ר ההסתדרות. ניסנקורן: "חייבים לייצר מצב שאנחנו רואים את המשבר מאחורינו ואופק קדימה של תקווה"

קרא עוד על הסתיימה פגישת יו"ר ההסתדרות ניסנקורן עם ארגוני הנכים >

| גילה אדרעי נבחרה ליו"ר הוועד הארצי ברכבת ישראל

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מסר כי: "העשייה החברתית למען ציבור העובדים היא זכות גדולה ואני מאחל לוועד הנבחר, בראשות גילה אדרעי, לפעול באחריות ובשיתוף פעולה למען חיזוק עובדי הרכבת והישגים חדשים בקידום רווחתם. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לחברי הוועד היוצא, ובראשותם ניקה שימחוביץ', על עשייה משמעותית ורבת פעלים".

קרא עוד על גילה אדרעי נבחרה ליו"ר הוועד הארצי ברכבת ישראל >